O nás

 

Vítejte na našich stránkách a zároveň nám dovolte, abychom se Vám představili.

Jmenujeme se Czech fossils and minerals. Jsme sdružením fyzických osob, které bylo založeno v roce 2014 a patříme mezi příznivce mineralogie a paleontologie. Věnujeme se tomuto oboru již mnoho let a snažíme se nějakým způsobem využít našich letitých zkušeností. Založili jsme mimo jiné i webové stránky, prostřednictvím jichž bychom chtěli veřejnost informovat a seznamovat se vším co se děje v oblasti již zmíněných oborů.

Aktuálně preferujeme výhradně přírodniny z České republiky. Tudíž na našich stránkách naleznete většinou články a fotografie z této oblasti. Totéž platí i pro náš e-shop. V něm chceme do budoucna náš sortiment rozšiřovat i o materiál ze zahraničí, různé výrobky, doplňky, pomůcky, atd.

Zároveň bychom chtěli propagovat náš obor co nejširší veřejnosti a připomenout i věci, které jsou již dávnou minulostí - ať již jde o zaniklé lokality, nedostupné vzorky minerálů či naší bohatou hornickou historii. Třeba tím vzbudíme zájem nějakého potencionálního sběratele nebo zde nalezne inspiraci i nesběratel.

Na našich stránkách nenaleznete příliš vědeckých článků. Tyto si mohou všichni přečíst ve vědeckých publikacích či encyklopediích. Spíše budeme prezentovat vlastní zkušenosti, poznatky z terénu a nálezy  takovým způsobem, který osloví i laickou veřejnost. Nechceme kopírovat spoustu podobných stránek, ale pokusíme se přinést vlastní nápady. Netvrdíme, že se nám to hned ze začátku podaří a  pokud zjistíte, že bychom měli něco zlepšit, či se Vám některá věc na našich stránkách nelíbí, uvítáme i Vaší případnou kritiku. Nebojte se nám napsat Vaše připomínky přes náš kontaktní formulář. Budeme rádi, když se stanete našimi pravidelnými návštěvníky.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Powered by Opencart
Opencart theme designed by KulerThemes.com